CCC1 results, 19 Sept 09

CCC1 HURLING RESULTS
Saturday 19th September, 2009 
           
Grade/Div Home   Away   Comment
           
Under 8 Hurling Group 1(3 team) Faughs 10 Kilmacud Crokes 1 31  
  Naomh Olaf 1 13 Kilmacud Crokes 2 26  
  Naomh Barrog 20 Skerries Harps 18  
  St Vincents 17 Cluain Tarbh 1  
  Whitehall Colmcille 9 Na Fianna 1 11  
  Naomh Mearnog   Bye    
           
Under 8 Hurling Group 2 ( 2 Team) Naomh OP/ER    Bye    
  Castleknock 2 10 Erin Go Bragh   10  
  St Maurs  19 Castleknock 1 11  
  Fingallians 1 Round Towers L  10  
  Craobh Chiarain  21 Na Fianna 2 3  
  Raheny  2 St Sylvesters  3  
  Erins Isle  10 O'Tooles 8  
           
Under 8 Hurling Group 3 ( 2 team) Round Towers C 1 no result returned St Brigids    
  Liffey Gaels 1 2 Commercials 18  
  Thomas Davis 1 14 St Marks 11  
  Kevins HC 2 Crumlin 5  
  Bye   St Peregrines    
  O'Dwyers 8 Lucan Sarsfields 32  
           
Under 8 Hurling Group 4 ( 1 Team) Trinity Gaels no result returned St Judes    
  Good Counsel 7 St Finians S 0  
  Setanta 7 Wild Geese 7  
           
Under 9 Hurling Group 1 ( 3 Team ) Kilmacud Crokes 1 70 Cuala 1 50  
  Na Fianna 1 86 Lucan Sarsfields 1 27  
  Ballinteer St John 1 60 St Vincents 33  
  Castleknock 15 Naomh Barrog 14  
  Bye   Cluain Tarbh 1    
           
Under 9 Hurling Group 2 ( 2 Team) O Tooles  22 6    
  Erin Go Bragh   16 Raheny  24  
  Erins Isle  55 St Peregrines  7  
  St Finians S    Bye     
  Fingallians  8 St Sylvesters  43  
  Naomh Mearnog  8 Whitehall Colmcille  23  
  Naomh OP/ER  6 Skerries Harps  2  
           
Under 9 Hurling Group 3 ( 2 Team) Commercials off St Judes    
  Faughs no result returned Naomh Olaf    
  Ballyboden St Enda 1 10 Cuala 2 19  
  Clanna Gael/Fontenoy 12 Ballyboden St Enda 2 23  
  St Judes   Bye    
           
Under 9 Hurling Group 4 ( 1 Team) Na Dubh Ghall no result returned Wild Geese    
  St Monicas lost Naomh Fionnbarra won  
  Beann Eadair 19 O Dwyers 12  
           
Under 9 Hurling Group 5 ( 1 Team) Good Counsel 2 Crumlin 8  
  Kilmacud Crokes 2 12 Kevins HC 5  
  Stars of Erin 7 Liffey Gaels 10  
           
Under 10 Hurling Group 1 (3 team) Cuala 1 50 Ballyboden St Enda 1 66  
  Kilmacud Crokes 1 63 Castleknock 1 26  
  St Vincents 83 Naomh Olaf 1 32  
  Na Fianna 1 41 St Maurs 13  
  St Brigids   Bye    
           
Under 10 Hurling Group 2 ( 2 Team) Cluain Tarbh  19 Erins Isle  11  
  Naomh Mearnog  58 Fingallians  12  
  Round Towers L  40 O Dwyers  66  
  Naomh Barrog  40 Trinity Gaels  15  
  Naomh Fionnbarra  22 St Peregrines  9  
  Whitehall Colmcille  41 Scoil Ui Chonaill  18  
           
Under 10 Hurling Group 3 ( 2 team) Clanna Gael/Fontenoy 21 Bray Emmets 8  
  Liffey Gaels 2 Cuala 2 26  
  Thomas Davis 18 St Judes 19  
  Ballinteer St John 1 18 Lucan Sarsfields 1 18  
           
Under 10 Hurling Group 4 ( 1 team) Parnells 20 Naomh OP/ER 3  
  Craobh Chiarain 26 O Tooles   12  
  Erin Go Bragh 3 Wild Geese 27  
  Na Fianna 2 23 Skerries Harps 15  
           
Under 10 Hurling Group 5 ( 1 team) Round Towers C off Kevins HC    
  Good Counsel off St Marks    
  Kilmacud Crokes 2 12 Faughs 2  
           
U11 Hurling Division 1A Ballyboden St Enda 1 6-03 Kilmacud Crokes 1 11-05  
  Cluain Tarbh 1 30 St Vincents  16  
  Cuala 1 3-10 Lucan Sarsfields 1 3-13  
  Faughs  3-08 Na Fianna 1 5-06  
           
U11 Hurling Division 1B Cuala 1 3-03 Lucan Sarsfields 1 3-04  
  Faughs  5-01 Na Fianna 1 6-02  
  Ballyboden St Enda 1 8-07 Kilmacud Crokes 1 2-06  
  Cluain Tarbh 1 27 St Vincents  3  
           
U11 Hurling Division 2A Naomh Barrog  4-05 Whitehall Colmcille  8-07  
  Naomh OP/ER  24 Naomh Mearnog  6  
  Fingallians  0-14 Castleknock  4-09  
  Raheny  0-11 St Brigids  0-19  
           
U11 Hurling Division 2B Naomh Barrog  0-00 Whitehall Colmcille  9-08  
  Naomh OP/ER  10 Naomh Mearnog  13  
  Fingallians  3-01 Castleknock  6-04  
  Raheny  0-02 St Brigids  0-16  
           
U11 Hurling Division 3A Erins Isle  15-07 St Peregrines  0-01  
  O Tooles  2-03 St Judes  6-09  
  Bray Emmets  2-02 Naomh Olaf  2-04  
           
U11 Hurling Division 3B O Tooles  4-01 St Judes  5-06  
  Bray Emmets  0-01 Naomh Olaf  2-06  
  Erins Isle  w/o St Peregrines  con  
           
U11 Hurling Division 1(1team) Na Fianna 2 33 Kilmacud Crokes 2 9  
  Round Towers C  3-06 Crumlin  1-07  
  Ballinteer St John 1 24 St Sylvesters  24  
           
U11 Hurling Division 2(1team) St Maurs  w/o Clanna Gael/Fontenoy  con  
  Skerries Harps  1-07 Liffey Gaels  1-04  
  St Finians S  23 Scoil Ui Chonaill  16  
           
U11 Hurling Division 3(1team) Cluain Tarbh 2 4-05 Ballyboden St Enda 2 1-01  
  Good Counsel  5-02 Raheny 2 0-00  
  Commercials  no result returned Setanta     
           
U12 Hurling Division 1 Naomh Barrog 1 0-11 Lucan Sarsfields 1 0-09  
  Kilmacud Crokes 1 5-20 Fingallians 1 2-05  
           
U12 Hurling Division 2 Castleknock 1 1-01 Cuala 1 5-04  
  Craobh Chiarain  4-02 Whitehall Colmcille  1-00  
  Naomh Mearnog 1 5-06 Cluain Tarbh 1 0-03  
  Kevins HC  4-07 Faughs 2-03  
           
U12 Hurling Division 3 Raheny 1 2-07 Naomh Fionnbarra  1-02  
  Thomas Davis 1 25/9 Bray Emmets     
  Round Towers C  6-12 O Tooles  1-03  
  Ballyboden St Enda 2 5-01 St Judes  7-08  
           
U12 Hurling Division 4 Ballinteer St John 1 5-03 Naomh Olaf  1-01  
  Skerries Harps 1 3-05 Erins Isle  0-03  
  St Finians S  3-03 Kilmacud Crokes 3 6-03  
  St Vincents 2 3-06 Naomh OP/ER 2 0-04  
           
U12 Hurling Division 5 Na Fianna 3 6-03 St Peregrines  1-02  
  Clanna Gael/Fontenoy  4-01 Wild Geese  3-04  
  Cuala 2 3-02 St Marks  3-05  
  St Brigids 1 won St Monicas  lost  
           
U12 Hurling Division 6 St Patricks P  34 Naomh Mearnog 2 24  
  St Vincents 3 7-04 Fingallians 2 0-01  
  Naomh Barrog 2 4-02 Trinity Gaels  0-02  
  St Annes  w/o Scoil Ui Chonaill  con