CCC1 HURLING RESULTS

 
 
           
Grade/Div Home   Away   Comment
           
Under 8 Hurling Group 1(3 team) Skerries Harps 14 Cluain Tarbh 36  
  Kilmacud Crokes 2 off St Vincents    
  Naomh Olaf 1 off Naomh Barrog    
  Naomh Mearnog 38 Na Fianna 1 12  
  Faughs 8 Whitehall Colmcille 28  
           
Under 8 Hurling Group 2 ( 2 Team) Raheny off Craobh Chiarain    
  Castleknock 2 off St Maurs    
  Erins Isle off Fingallians    
  Erin Go Bragh 13 Scoil Ui Chonaill 2  
  Na Fianna 2 16 Castleknock 1 25  
  Round Towers L 9 St Sylvesters 11  
  O'Tooles 1 Naomh OP/ER 14  
           
Under 8 Hurling Group 3 ( 2 team) St Brigids 18 O'Dwyers 2  
  Liffey Gaels 1 9 Kevins HC 10  
  Lucan Sarsfields 54 Thomas Davis 1 18  
  Crumlin off St Peregrines    
  Round Towers C 1 28 Commercials 5  
  St Marks    Bye    
           
Under 8 Hurling Group 4 ( 1 Team) Na Dubh Ghall off St Judes    
  St Finians S off Wild Geese    
  Good Counsel off Setanta    
  Trinity Gaels   Bye    
           
Under 9 Hurling Group 1 ( 3 Team ) Lucan Sarsfields 1 off Naomh Barrog    
  Cuala 1 off Na Fianna 1    
  Kilmacud Crokes 1 off St Vincents    
  Castleknock off Cluain Tarbh 1    
  Ballinteer St John 1 Bye    
           
Under 9 Hurling Group 2 ( 2 Team) St Peregrines 33 Scoil Ui Chonaill 12  
  Erins Isle off Skerries Harps    
  Erin Go Bragh off St Finians S    
  Raheny off St Sylvesters    
  Naomh OP/ER 11 Whitehall Colmcille 17  
  Naomh Mearnog 27 Fingallians 3  
           
Under 9 Hurling Group 3 ( 2 Team) St Judes off Ballyboden St Enda 2  
  Commercials 17 St Annes 4  
  Cuala 2 off Naomh Olaf    
  Ballyboden St Enda 1 35 Faughs 15  
           
Under 9 Hurling Group 4 ( 1 Team) Na Dubh Ghall off O Dwyers    
  St Monicas lost Wild Geese won  
  Beann Eadair 13 O'Tooles 9  
  Nh Fionnbarra   Bye    
           
Under 9 Hurling Group 5 ( 1 Team) Good Counsel off Crumlin    
  Liffey Gaels 13 Kevins HC 6  
  Stars of Erin 8 Kilmacud Crokes 2 16  
           
Under 10 Hurling Group 1 (3 team) Naomh Olaf 1 20 Ballyboden St Enda 1 31  
  St Brigids 36 Castleknock 1 22  
  Na Fianna 1 75 Cuala 1 25  
  St Vincents 45 Kilmacud Crokes 1 37  
  St Maurs   Bye    
           
Under 10 Hurling Group 2 ( 2 Team) Scoil Ui Chonaill 31 St Peregrines 14  
  Trinity Gaels 17 Erins Isle 25  
  Whitehall Colmcille off O Dwyers    
  Naomh Fionnbarra off Fingallians    
  Naomh Barrog 25 Cluain Tarbh 22  
  Round Towers L off Naomh Mearnog    
           
           
Under 10 Hurling Group 3 ( 2 team) Clanna Gael/Fontenoy 20 Ballinteer St John 1 20  
  Lucan Sarsfields 1 19 Bray Emmets 9  
  Thomas Davis 15 Cuala 2 21  
  Liffey Gaels 15 St Judes 27  
           
Under 10 Hurling Group 4 ( 1 team) Parnells 8 Na Fianna 2 17  
  Skerries Harps 17 Naomh OP/ER 10  
  Erin Go Bragh off Craobh Chiarain    
  O'Tooles no result returned Wild Geese   €50 Fine O'Tooles
           
Under 10 Hurling Group 5 ( 1 team) Faughs 5 St Marks 1  
  Round Towers C 21 Good Counsel 8  
  Kevins HC 32 Kilmacud Crokes 2 8  
           
U11 Hurling Division 1A Cuala 1 3-05 Faughs  5-09  
  Lucan Sarsfields 1 refix Na Fianna 1    
  Ballyboden St Enda 1 0-06 Cluain Tarbh 1 5-05  
           
U11 Hurling Division 1B Cuala 1 1-05 Faughs  4-08  
  Lucan Sarsfields 1 refix Na Fianna 1    
  Ballyboden St Enda 1 1-02 Cluain Tarbh 1 5-02  
           
U11 Hurling Division 2A Fingallians  refix Raheny     
  Whitehall Colmcille  5-16 Naomh Mearnog  2-04  
  Castleknock  1-04 St Brigids  0-09  
           
U11 Hurling Division 2B Castleknock  1-02 St Brigids  3-04  
  Whitehall Colmcille  7-02 Naomh Mearnog  2-04  
  Fingallians  refix Raheny     
           
U11 Hurling Division 3A Friendly St Judes off Cuala 2    
U11 Hurling Division 3A Friendly Erins Isle off O'Tooles    
U11 Hurling Division 3A Friendly Nh Olaf 16 Bray Emmets 9  
U11 Hurling Division 3A Friendly St Peregrines   Bye    
           
U11 Hurling Division 3B Friendly St Judes off Cuala 2    
U11 Hurling Division 3B Friendly Erins Isle off O'Tooles    
U11 Hurling Division 3B Friendly Nh Olaf 7 Bray Emmets 1  
U11 Hurling Division 3B Friendly St Peregrines   Bye    
           
U11 Hurling Division 1(1team) Round Towers C 1-06 Ballinteer St John 1 2-08  
  Nh Fionnbarra 1-03 Crumlin 4-05  
  St Sylvesters 17 Na Fianna 2 7  
  Kilmacud Crokes 2   Bye    
           
U11 Hurling Div 2(1team) Friendly St Maurs off Skerries Harps    
U11 Hurling Div 2(1team) Friendly Liffey Gaels 0-03 St Fininas S 4-04  
U11 Hurling Div 2(1team) Friendly Scoil Ui Chonail   Bye    
           
U11 Hurling Div 3(1team) Play Off Setanta w/o Cluain Tarbh 1 con  
U11 Hurling Div 3(1team) Friendly Commercials  no result returned Ballyboden St Enda's 2 €50 Fine Commercials
U11 Hurling Div 3(1team) Friendly O'Dwyers no result returned Good Counsel   €50 Fine O'Dwyers
           
U12 Hurling Division 1 Kilmacud Crokes 2 10-10 Lucan Sarsfields 1 3-07  
  Ballyboden St Enda 1 3-06 Kilmacud Crokes 1 8-10  
  St Vincents 1 6-05 Fingallians 1 0-02  
  Na Fianna 2 6-05 Na Fianna 1 8-07  
           
U12 Hurling Division 2 Kevins HC  8-04 Cuala 1 2-06  
  Craobh Chiarain  no result returned Naomh Mearnog 1   €50 Fine Craobh Chiarain
  Faughs  3-05 Cluain Tarbh 1 1-01  
  Naomh OP/ER 1 no result returned Whitehall Colmcille    €50 Fine Nh. OP/ER
           
U12 Hurling Division 3 Ballyboden St Enda 2 refix Naomh Fionnbarra     
  St Judes  refix Raheny 1    
  Bray Emmets  9-09 O Tooles  2-03  
  Thomas Davis 1 9/11 Round Towers C     
           
U12 Hurling Division 4 Naomh Olaf  refix Erins Isle     
  Ballinteer St John 1 5-05 Skerries Harps 1 1-02  
  Kilmacud Crokes 3 3-03 Naomh OP/ER 2 3-03  
  St Finians S  refix St Vincents 2    
           
U12 Hurling Division 5 St Peregrines  refix Wild Geese     
  Na Fianna 3 4-01 Clanna Gael/Fontenoy  3-01  
  St Marks  tbc St Monicas     
  Cuala 2 2-00 St Brigids 1 4-03  
           
U12 Hurling Division 6 Naomh Mearnog 2 10-06 Fingallians 2 1-02  
  St Patricks P  w/o St Vincents 3 con