Declared leagues as of 12 November 2009
Body
2009 DECLARED LEAGUES | ||||
as of Thursday 12th November ( excluding results of Sat/Sun 15th/16th November) | ||||
COMPETITION | WINNERS | RUNNERS UP | ||
HURLING | ||||
U11 Division 1A 2 Teams HL | ||||
U11 Division 1B 2 Teams HL | ||||
U11 Division 2A 2 Teams HL | St Brigids | |||
U11 Division 2B 2 Teams HL | Whitehall Colmcille | St Brigids | ||
U11 Division 3A 2 Teams HL | St Judes | Erins Isle | ||
U11 Division 3B 2 Teams HL | St Judes | O'Tooles | ||
U11 Division 1 1 Team HL | ||||
U11 Division 2 1 Team HL | St Finians S | Skerries Harps | ||
U11 Division 3 1 Team HL | Setanta | Cluain Tarbh 2 | ||
U12 Division 1 HL | ||||
U12 Division 2 HL | ||||
U12 Division 3 HL | ||||
U12 Division 4 HL | ||||
U12 Division 5 HL | St Brigids | |||
U12 Division 6 HL | ||||
U13 Division 1 HL | Na Fianna A | |||
U13 Division 2 HL | Cluain Tarbh | Scoil Ui Chonaill A | ||
U13 Division 3 HL | ||||
U13 Division 4 HL | Setanta | BSJ | ||
U14 Division 1 HL | Kilmacud Crokes | Cuala A | ||
U14 Division 2 HL | St Judes | Nh OP/ER | ||
U14 Division 3 HL | St Marks | Kevins H.C. | ||
U14 Division 4 HL | BSJ | St Finians S | ||
U15 Division 1 HL | BBSE | Cuala | ||
U15 Division 2 HL | St Peregrines | St Sylvesters | ||
U15 Division 3 HL | Kevins H.C. | Setanta | ||
U15 Division 4 HL | Thomas Davis | Skerries Harps | ||
U16 Division 1 HL | ||||
U16 Division 2 HL | St Judes | |||
U16 Division 3A HL | O'Tooles | Raheny | ||
U16 Division 3B HL | Round Towers C | |||
FOOTBALL | ||||
U11 Group 1A North FL | ||||
U11 Group 1B North FL | ||||
U11 Group 2A North FL | Castleknock | Nh Barrog | ||
U11 Group 2B North FL | Raheny | St Brigids | ||
U11 Group 3A North FL | Whitehall Colmcille | Nh Mearnog | ||
U11 Group 3B North FL | Whitehall Colmcille | O'Tooles | ||
U11 Group 1 North 1 Team FL | ||||
U11 Group 2 North 1 Team FL | Skerries Harps | St Brigids 2 | ||
U12 Division 1 North FL | Ballymun Kickhams | Na Fianna 2 | ||
U12 Division 2 North FL | ||||
U12 Division 3 North FL | Craobh Chiaráin | Whitehall Colmcille | ||
U12 Division 4 North FL | ||||
U12 Division 5 North FL | ||||
U12 Division 6 North FL | Parnells | |||
U11 Group 1A South FL | ||||
U11 Group 1B South FL | St Judes | Cuala 1 | ||
U11 Group 2A South FL | ||||
U11 Group 2B South FL | Kilmacud Crokes 2 | |||
U11 Group 1 South 1 Team FL | Geraldine P.Moran | St Marys S | ||
U11 Group 2 South 1 Team FL | Good Counsel | |||
U12 Division 1 South FL | Kilmacud Crokes 1 | Ballyboden St Enda 1 | ||
U12 Division 2 South FL | Ballyfermot DLS | Kilmacud Crokes 2 | ||
U12 Division 3 South FL | Ballybodden St Enda 3 | |||
U12 Division 4 South FL | Westmanstown | St Patricks P | ||
U13 Division 1 FL | ||||
U13 Division 2 FL | ||||
U13 Division 3 FL | ||||
U13 Division 4 FL | ||||
U13 Division 5 FL | ||||
U13 Division 6 FL | ||||
U13 Division 7 FL | ||||
U13 Division 8 FL | ||||
U14 Division 1 FL | ||||
U14 Division 2 FL | ||||
U14 Division 3 FL | St Brigids | Thomas Davis A | ||
U14 Division 4 FL | ||||
U14 Division 5 FL | ||||
U14 Division 6 FL | ||||
U14 Division 7 FL | ||||
U15 Division 1 FL | Kilmacud Crokes A | |||
U15 Division 2 FL | Nh. Mearnog | |||
U15 Division 3 FL | ||||
U15 Division 4 FL | O'Tooles | |||
U15 Division 5 FL | ||||
U16 Division 1 FL | ||||
U16 Division 2 FL | ||||
U16 Division 3 FL | Thomas Davis | St Marks | ||
U16 Division 4 FL | ||||
U16 Division 5 FL | ||||
U16 Division 6 FL | Cu Chulainn |
Tagging